Bella Vita
Generální partneři
projektu:
AGROSTAV, akciová společnost AGROSTAV - reference AGROSTAV - brožura Další Partneři ...

LOKALITA

Lokalita pro vznikající rezidenci se nachází  v nádherném prostředí kraje Vysočina, okraji města Velké Meziříčí, obci Lavičky, přibližně 20 min od Brna, 1,15 hod od Prahy. Lavičky jsou malá vesnička na předměstí Velkého Meziříčí blízko nájezdu na dálnici D1, která ovšem na místě není vidět ani slyšet. Jihovýchodní část obce je skrytá v údolí balinského výběžku. Střed obce z částí hlavní komunikace se šplhá do jižního svahu a severní část obce se rozkládá na návrší. Okolí obce Lavičky vybízí k procházkám, turistickým pěším výletům, v zimě k běžkovému lyžování. Terén je vhodný i pro seniory. 

Ve městě s téměř 15 tisíci obyvateli je několik restaurací, z nichž jedna vaří vlastní pivo, kavárny, cukrárny. Kino, kulturní zařízení, mnoho obchodů apod.,  nabízí široké kulturní i společenské vyžití. Pravidelně se zde organizují koncerty vážné i populární hudby, výstavy, besedy, plesy, taneční večery, i speciální akce pro seniory. Okolí města poskytuje také  řadu možností k relaxacím. Město má místní autobusovou dopravu, která rovněž spojuje město s jeho příměstskými částmi. Z města je také dobré autobusové, železniční i silniční spojení do turisticky zajímavých míst v blízkém okolí.Ve vesnici je školka, základní škola prvního stupně, jakož i obchod a autoservis. Většinu ostatních potřeb je možno uspokojit ve Velkém Meziříčí, které je vzdáleno pět minut autem nebo autobusem MHD. Ve Velkém Meziříčí se kromě několika mateřských školek a základních škol nachází také gymnázium, hotelová škola a obchodní akademie, střední škola řemesel a služeb. Ve městě je řada obchodů, restaurací a kaváren, kino, koupaliště, zámek, muzeum, galerie a další kulturní zařízení. 

Ve Velkém Meziřící, stejně jako v blízkém Mostišti a Jihlavě se také nachází zdravotnická zařízení.

V Brně jste z Laviček během necelé půl hodiny – cca 50 km po dálnici. V obci je zastávka autobusu Jihlava–Brno. Pár kilometrů na jih od Laviček se nachází přírodní park Balinské údolí, který poskytuje krásné a klidné prostředí pro vycházky i projížďky na kole. V zimě je tato oblast vyhledávanou trasou lyžařů - běžkařů. Necelé dva kilometry je vzdálený Velký netínský rybník, v dosahu je i Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy. Nedaleko je také areál v Novém Městě na Moravě skýtající širokou nabídku zimních sportů, přímo ve Velkém Meziříčí se nachází Ski areál pro příznivce sjezdového lyžování a snowboardingu. Celý kraj je protkán sítí turistických cest a cyklostezek. Na své si přijdou i milovníci jízdy na koni.

ZDROJE A ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Obec Lavičky - www.obec-lavicky.cz

Mikroregion Velkomeziříčsko – Bítešsko - www.mikroregionvmb.cz

Naše Morava – Lavičky - www.nasemorava.cz/lavicky

Velké Meziříčí - www.mestovm.cz

Velká Bíteš - www.vbites.cz

Region Vysočina - www.region-vysocina.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PO HISTORICKÝCH KRÁSÁCH V OKOLÍ

VOLNOČASOVÉ AKTIVITY V OKOLÍ

 

PŘÍJEZDOVÉ VZDÁLENOSTI