Bella Vita
Generální partneři
projektu:
AGROSTAV, akciová společnost AGROSTAV - reference AGROSTAV - brožura Další Partneři ...

Rezidence

 O stavu projektu Vás budeme průběžně informovat.

Rezidence je samostatný projekt s vlastním stavebním povolením, který situačně navazuje na lokalitu s rodinnými a bytovými viladomy. Rezidence poskytne Vám nebo Vašim blízkým dostatek soukromí a komfortu, zázemí pro život ve stáří i pro bezpečný pobyt s nepřetržitou zdravotní a ošetřovatelskou službou. Pobyt v Bella Vita Residenzen nabízí i možnost využití velké nabídky komfortních služeb, např. restauraci, relax centrum, kadeřnictví, pedikúru, volnočasové aktivity, výdejnu léků, obchod atd. Jeho podobu navrhnul akademický architekt Vlastislav Rubek ve spolupráci s Ing. Margitou Bučkovou, a jak můžete vidět na přiložených vizualizacích, rezidence je výjimečná svou moderní architekturou, pečlivě zasazenou do nádherného prostředí s ohledem na běžný život.

Lokalita pro vznikající rezidenci se nachází  v nádherném prostředí kraje Vysočina, okraji města Velké Meziříčí, obci Lavičky, přibližně 20 min od Brna, 1,15  hod od Prahy.  Ve městě s téměř 15 tisíci obyvateli je několik restaurací, z nichž jedna vaří vlastní pivo, kavárny, cukrárny. Kino, kulturní zařízení, mnoho obchodů apod.,  nabízí široké kulturní i společenské vyžití. Pravidelně se zde organizují koncerty vážné i populární hudby, výstavy, besedy, plesy, taneční večery. Okolí města poskytuje také  řadu možností k relaxacím. Město má místní autobusovou dopravu, která rovněž spojuje město s jeho příměstskými částmi. Z města je také dobré autobusové, železniční i silniční spojení do turisticky zajímavých míst v blízkém okolí.

Rezidence s bytovými jednotkami s cca 140 lůžky je vhodná rovněž pro seniory, kteří budou chtít aktivně a s vědomím plného zajištění prožít poklidnou část života. Proto je areál navržen s ohledem na maximální zajištění  bezpečného a pohodlného života. Je tedy zajištěno stravování, úklid, starost o prádlo a hygienu. Stálá lékařská péče s možností pravidelných prohlídek a s vazbou na zdravotnická zařízení v případě vážnějších událostí. Rozsáhlá bude péče zaměřená na udržení tělesné a duševní zdatnosti. Tyto činnosti budou probíhat především v místnosti pro pohybovou terapii a masáže a v bazénu. Parkově upravené okolí v areálu bude kromě procházek nabízet i možnosti pěší turistiky v okolí a prostor pro aktivní trávení volného času na zahrádce a dílně. Knihovna a klubovna s televizí budou sloužit převážně večer a hlavní sál umožní pořádání větších společenských akcí a kulturních podniků. Součástí vybavení bude i miniobchod s možností využívat objednávkovou službu a prostory pro pravidelné návštěvy kadeřníka a pedikúry. Součástí zázemí poskytované vedením bude i  organizace výletů a jednorázových akcí na jejichž organizaci se budou moci obyvatelé podílet. Zde předpokládáme i úzký vzájemný kontakt s obcí Lavičky a Velkého Meziříčí. Valná většina těchto služeb a možností bude k dispozici i obyvatelům areálu „Bydlení Lavičky“. Stejně tak je pro obyvatele domu seniorů k dispozici procházková trasa v areálu bydlení včetně veřejných prostor, které jsou zde k dispozici, zejména možnost posezení, či grilování u jezírka, tenisové kurty apod.

Výstavba rezidence bude zahájena po předání posledních rodinných domů. Celá výstavba je v souladu s rozvojovým územním plánem obce Lavičky  a je součástí rozvojové strategie mikroregionu  Meziříčsko. 

Koncepce Bella Vita Residenzen © vychází z dlouholetých zkušeností a čerpání inspirace z podobných zařízení ve Švýcarsku a v Kanadě. Autorem myšlenky Bella Vita Residenzen ©, tzn. nápadu výstavby a provozováním rezidence tohoto typu v České republice, je Ing. Margita Bučková, majitelka společnosti Care Management Prague s.r.o., ve spolupráci s akademickým architektem Vlastislavem Rubkem a s týmem odborníků, zejména v oblasti zdravotnictví.

 

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Investor:

Ing. Margita Bučková
Care Management Prague s.r.o.
Bělohorská 189/157
168 00  Praha 6 - Břevnov
mobil: (+420) 607 548 899
e-mail: buckova@cmprague.cz

 

ZDROJE A ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Obec Lavičky - www.obec-lavicky.cz

Mikroregion Velkomeziříčsko – Bítešsko - www.mikroregionvmb.cz

Naše Morava – Lavičky - www.nasemorava.cz/lavicky

Velké Meziříčí - www.mestovm.cz

Velká Bíteš - www.vbites.cz

Region Vysočina - www.region-vysocina.cz